صفحه اصلی / ▼برنامهProgram / –پخش كننده هاPlayers / Portable Media Player Classic پخش کننده انواع فایلهای صوتی و تصویری و ویدیویی

Portable Media Player Classic پخش کننده انواع فایلهای صوتی و تصویری و ویدیویی

Portable Media Player Classic جايگزين مناسب براي نرم افزار هاي پخش کننده انواع فايلهاي صوتي و تصويري و ويديويي
اين برنامه نيز جز برنامه هاي قابل حمل ميباشد و نيازي به نصب ندارد.پس از خارج كردن از فايل زيپ ميتوانيد مستقيماً از برنامه استفاده كنيد.
 نرم افزاري كه اين بار ميخواهم معرفي نمايم يكي از بهترين گزينه ها براي پخش انواع فايلهاي صوتي و تصويري و ويديويي ميباشد كه ميتواند جايگزين بسيار مناسبي براي انواع پليرهاي موجود محسوب شود.
نام اين نرم افزار بسيار مفيد و كم حجم Media Player Classic ميباشد كه با وجود ظاهري بسيار ساده و غير مجلل كارايي بسيار بسيار بالايي دارد.
حجم اين نرم افزار تنها در حدود
۲ مگابايت ( براي ويندوز XP ) ميباشد كه در مقابل پليرهاي قدرتمند و پر حجم موجود زياد حجيم به نظر نميرسد ! اين نرم افزار تقريبا از تمامي فرمتهاي ويديويي و صوتي و تصويري پشتيباني ميكند و شما ميتوانيد با كمك آن تمام اين قبيل فايلها را در سيستم خود به سادگي مشاهده نماييد.
يكي از قابليت هاي بسيار جالب اين نرم افزار امكان دسترسي مستقيم آن به منبع عظيمي از كدكها و فرمتهاي ويديويي و صوتي و تصويري ميباشد كه در صورتي كه برنامه نتواند فايلي را تشخيص دهد و كدكي براي آن يافت كند ، ميتواند در صورتي كه تماس شما با اينترنت برقرار باشد ، در منابع عظيم اينترنتي خود به دنبال كدك مورد نظر گذشته و پس از يافتن و نصب خودكار ( و آن هم با سرعت بالا ) ، آن فايل را براي شما نمايش دهد. اين قابليت در مواقعي كه شما در اينترنت ميخواهيد يك فايل را به صورت مستقيم تماشا نماييد بسيار مفيد ميباشد زيرا اين برنامه ميتواند به عنوان پلير پيش فرض در مرورگر نيز استفاده شود و وظيفه پخش فايلها را در اينترنت به جاي
Windows Media Player به عهده بگيرد.
اين برنامه انواع بسياري از فايلهاي صوتي و تصويري را پشتيباني ميكند به صورتي كه شما ميتوانيد با آن انواع تصاوير را نيز مشاهده نماييد. پشتيباني اين برنامه از فايلهاي متنوع صوتي و ويديويي و تصويري به اندازه اي وسيع است كه نميتوانم همه آنها را تك به تك در اين مقاله ذكر كنم. فقط كافي است يك بار آن را امتحان نماييد تا متوجه كارايي بسيار بالاي اين پلير كوچك بشويد.
هر كدكي كه بر روي سيستم شما نصب شده باشد و يا نصب شود توسط اين نرم افزار شناسايي شده و شما ميتوانيد فايل خود را مستقيما با
Media Player Classic مشاهده نماييد.
توجه داشته باشيد كه اين نرم افزار تنها به عنوان پلير در نظر گرفته ميشود و شما به هيچ عنوان نبايد آن را با
Player ها و Convertor هاي قدرتمندي نظير JetAudio و … مقايسه نماييد. من اين نرم افزار را با توجه به كمي حجم و سرعت بالايي كه در اجراي انواع فايلها دارد و اينكه به هيچ وجه حافظه سيستم را مانند ساير نرم افزار هاي مشابه اشغال نميكند به عنوان يك جايگزين مناسب براي انواع Player را معرفي كردم.
شما نيز اگر كاربري هستيد كه به اين موارد اهميت ميدهيد توصيه ميكنم حتما از اين پلير كوچك ولي قدرتمند استفاده نماييد ، زيرا ميتوانيد با كمك آن از بسياري از نرم افزارهاي پر حجم پلير كه ممكن است تنها از تعدادي خاص فرمت پشتيباني كنند رهايي يابيد و به اين تريب با اشغال حجم كمتر سيستم ميتوانيد سلامت ويندوز خود را در دراز مدت تامين نماييد.
نكته بعدي اين است كه اين نرم افزار در پك هاي خاصي كه به همراه كدكهاي خاصي ارائه ميشوند نيز وجود دارد كه ميتوانيد از آنها نيز استفاده نماييد. براي مثال پك
RealTime Alternative و يا پك QuickTime Alternative
. كه اين پك ها هر كدام حجمي در حدود ۵ تا ۷ مگابايت دارند و در اين مقاله مورد بحث ما نميباشند.
تصويري از محيط اين برنامه را ميتوانيد مشاهده نماييد

در اين شكل نيز تعدادي از كدكهايي كه توسط برنامه پشتيباني ميشوند را ميتوانيد مشاهده کنيد
( در صورت نصب تمامي كدكها موارد بيشتري را نيز ميتوانيد مشاهده نماييد ).
 توجه داشته باشيد كه اين مواردي كه در اين تصوير مشاهده ميكنيد موارد كلي ميباشند و هر يك از اين موارد شامل زيرمجموعه اي هستند كه خود شامل انواع پسوندها ميباشند.
اين نرم افزار كاملا رايگان ميباشد.
توصيه ميكنم حتما آن را براي يك بار امتحان نماييد.

لینک دانلود در ادامه مطالب

لینک دانلود

درباره مدیر سایت

سعید حسینی هستم کارشناسی مهندسی نرم افزار مدیر سایت و علاقه مند به فناوری اطلاعات و تکنولوژی های نو علاقه مند به وردپرس و جوملا و مدتی افتخار همکاری با انجمن پشتیبانی وردپرس پارسی را نیز داشتم. مهارتهای نرم افزاری • وب : PHP , HTML , Java script , JQuery , asp , CSS & CSS3 , Dreamweaver • برنامه نویسی : Delphi , C ++ , C sharp • بانک اطلاعاتی : SQL Server , MySQL , Oracle • طراحی : Photoshop ورزش های مورد علاقه ام شنا و فوتبال و دوچرخه سواری هستند.

یک دیدگاه

  1. سلام
    وبلاگتون خيلي بهتر از قبل شده.
    راستي يه برنامه بهتر براي نمايش فيلم معرفي مي كنم كه حرف نداره. پبشنهاد مي كنم حتماً دانلود كنيد. از لينك زير با حجم ۱۲٫۳۱ مگابايت. اگه تونستيد حتماً استفاده كنيد.
    يكي از بهترين امكاناتش، حركت فيلم به جلو و عقب، توسط كليدهاي مكان نما است. همچنين كليدهاي بالا و پايين مكان نما، صدا را كم و زياد مي كند.
    http://www.kmplayer.com/down/kmp.exe

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *