صفحه اصلی / ▼آموزشLearning / –آموزش اچتمل Learning HTML / درس ۲۵ – چند رسانه ای در صفحات شما

درس ۲۵ – چند رسانه ای در صفحات شما

اهداف این درس

۱- در نظر گرفتن فاکتورهایی برای ایجاد چند رسانه ای
۲- در هنگام چند رسانه ای کردن صفحه چه مواردی را باید برای بازدیدکنندگان در نظر گرفت ؟

شروع درس

تا شروع سال ۱۹۹۳ صفحات وب محدود به متن و چند عکس بودند . امروزه جذابیت و گیرایی زیادی در صفحات بوجود آمده است . می توانید از انواع رسانه ها نظیر کارتون ، ویدئو ، انیمیشن ، حرکات چرخشی ، صدا ، فرمهای بر هم کنشی استفاده کنید . قبل ازاعمال این رسانه ها ، باید دقیقا در نظر بگیرید که چه ارزشی را دارید به صفحه اضافه می کنید .مثلا وجود انیمیشن رقص ممکن است در ابتدا جذاب به نظر برسد ولی با مرور زمان با نگاه کردن به آن ممکن است حواس شما را پریشان کند .
پس سئوالی که به نظر شما می رسد این است که آیا اضافه کردن موارد (sound , video, … ) به صفحه مهم است ؟ در جواب این سئوال …

هنگامی که شما تصمیم به اضافه کردن چند رسانه ای در صفحه وب خود می کنید در ابتدا باید در نظر بگیرید چه زمانی صرف می شود تا شما اینگونه رسانه ها را ایجاد کنید .
از موارد دیگری که باید در نظر گرفت بازدیدکنندگان می باشند . شما باید از خودتان بپرسید اجراء رسانه ای که در صفحه ایجاد می کنید به چه عاملیتهایی نیاز دارید ؟
و زمانی که سپری شود تا کاربر آن نرم افزار را بر روی سیستم خود نصب کند و سپس سیستم را Restart کند ممکن است سایت شما را فراموش کنند. مطلب بعدی دیگر این است که چه زمانی طول می کشد که صفحه برای کاربر بارگذاری شود . کاربرانی که مجبور به برقراری ارتباط با مودم هستند ممکن است برایشان مقدور نباشد که با صفحه شما ارتباط برقرار کنند ، شما برای اضافه کردن ویدئو به صفحه خود نیاز به استفاده از مرورگرهای ویژه دارید.

درباره مدیر سایت

سعید حسینی هستم کارشناسی مهندسی نرم افزار مدیر سایت و علاقه مند به فناوری اطلاعات و تکنولوژی های نو علاقه مند به وردپرس و جوملا و مدتی افتخار همکاری با انجمن پشتیبانی وردپرس پارسی را نیز داشتم. مهارتهای نرم افزاری • وب : PHP , HTML , Java script , JQuery , asp , CSS & CSS3 , Dreamweaver • برنامه نویسی : Delphi , C ++ , C sharp • بانک اطلاعاتی : SQL Server , MySQL , Oracle • طراحی : Photoshop ورزش های مورد علاقه ام شنا و فوتبال و دوچرخه سواری هستند.

همچنین بخوانید

درس ۲۲ – پنجره Target

اهداف این درس ۱- ساختن یک ابر متنی که که با باز شدن آن صفحه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *