صفحه اصلی / ▼آموزشLearning / –آموزش اچتمل Learning HTML / درس ۲۵ – ج – قالبهای صوتی مورد استفاده

درس ۲۵ – ج – قالبهای صوتی مورد استفاده

اهداف این درس

۱- از چه قالبهایی برای گذاشتن صدا در صفحات وب استفاده می شود ؟
۲- مواردی که در هنگام گذاشتن صوت در پنجره باید رعایت کرد چیست ؟
۳- نوشتن یک کد HTML برای گذاشتن صدا در صفحه.

شروع درس

Sound یکی از روشهای خوب برای رسیدن اطلاعات به کاربر می باشد و شما در بیشتر از سایتهای وب می توانید از این امکان استفاده کنید. سئوال این است که چه وقت صدا مفید است ؟ Audio برای ( سخنرانیها ، اخبار و رویدادهای مهم و … ) مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب از پهنای باند کمی استفاده می کند . صدا مانند ویدئو باید از آنالوگ به دیجیتال تبدیل شود . فرمتهای مختلفی برای صداگذاری در صفحه وجود دارد . بعضی از انواع آن عبارتست از :
MIDI , AV , AIFF , LWA , MP3 , … فرمت ویژه ای بنام MIDI وجود دارد که حجم آن بسیار کم است و نسبت به فایلهای wave ترجیح دارد . برای قرار دادن صدا در صفحه وب از تگ فوق استفاده می شود .

چگونه می توان یک فایل صدا در صفحه قرار داد که در هنگام بارگذاری صفحه بدون اینکه نرم افزار خاصی اجرا شود شروع به پخش صدا شود ؟

مروری بر مطالب

۱- انواع فرمتهای صدا که در صفحه بکار می رود را بیان کنید .
۲- برای گذاشتن صدا در صفحه از چه کدی استفاده می شود ؟
۳- چگونه فایل صدا را برای تکرار متناوب در حلقه قرار دهیم .

درباره مدیر سایت

سعید حسینی هستم کارشناسی مهندسی نرم افزار مدیر سایت و علاقه مند به فناوری اطلاعات و تکنولوژی های نو علاقه مند به وردپرس و جوملا و مدتی افتخار همکاری با انجمن پشتیبانی وردپرس پارسی را نیز داشتم. مهارتهای نرم افزاری • وب : PHP , HTML , Java script , JQuery , asp , CSS & CSS3 , Dreamweaver • برنامه نویسی : Delphi , C ++ , C sharp • بانک اطلاعاتی : SQL Server , MySQL , Oracle • طراحی : Photoshop ورزش های مورد علاقه ام شنا و فوتبال و دوچرخه سواری هستند.

همچنین بخوانید

درس ۲۲ – پنجره Target

اهداف این درس ۱- ساختن یک ابر متنی که که با باز شدن آن صفحه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *