درس ۲۲ – پنجره Target

اهداف این درس

۱- ساختن یک ابر متنی که که با باز شدن آن صفحه جدید در پنجره ای جدید به نمایش در آید .
۲- نوشتن قالبی برای HTML بطوریکه تمامی اتصالات در این صفحه مشخص بار گذاری شود .
۳- محدودیت در باز شدن پنجره های متعدد.

شروع درس

برای تمامی صفحاتی که بر روی آن کار می کنیم اسنادی داریم که بر روی آنها ابر متن وجود دارد که با کلیک بر روی آنها صفحه جدید بارگذاری می شود و جایگزین مورد قبل می شود . بازدید کننده می تواند با استفاده از دگمه Back بر روی نوار ابزار به صفحه اول باز گردد.
اما ویژگی وجود دارد که برای باز شدن اتصال در یک صفحه جدید به آن نیاز دارید. در این درس ما به تغییرات در تگ < a href > برای مشخص کردن بارگذاری در پنجره ای جدید در مرورگر می پردازیم .
قبل از شروع باید نکاتی را در نظر داشته باشید . اگر مرورگر شما پنجرهای زیادی بصورت باز شده داشته باشد ممکن است دیدن کننده گمراه شود که کدامیک اول باز شده است . پنجره بعضی از مرورگرهای کامپیوتر کاملا مبهم است و نمی توان فهمید کدام پنجره اول باز شده است ؟

صفت TarGet

کد HTML که ما برای Target استفاده می کنیم بصورت زیر است :

در دروس قبل آموختیم که Href اشاره به یک URL دیگر یا یک صفحه وب دیگر دارد . قسمت دیگری از یک تگ نام آن می باشد که ما برای آن ایجاد می کنیم . ما می توانیم یک نام برای Target ایجاد کنیم که معین کننده هویت داخل مرورگر است . با کلیک بر روی یک اتصال چه اتفاقی می افتد ؟


مرورگر شما می گوید که من باید برای این آدرس یک HTML بگیرم http://www.mcli.dist.maricopa.edu/tut/likethis.html و آن را در یک پنجره به نام tutorial جایگیری می کند و چون چنین پنجره ای موجود ندارم یک پنجره جدید ایجاد می کند .
مقادیری که شما می توانید در Target بکار ببرید بصورت زیر است :
۱٫ _Top
۳٫_blank
۲٫ _self

۴٫ _parent که هر کدام معنی خاصی را دارند . بکار بردن مقدار _blank : زیان استفاده از این تگ این است که اگز شما ۲۰ اتصال داشته باشید که تماما Target آنها هم نام باشند پنجره هایی زیادی ایجاد می شود که ممکن است سیستم شما را دچار مشکل کند .

مروری بر مطالب

۱- چگونه یک اتصال را مجبور به باز کردن صفحه در صفحه ای جدید می کنید ؟
تمرین
تگهای گفته شده دراین درس را در صفحات خود بکار ببرید

درباره مدیر سایت

سعید حسینی هستم کارشناسی مهندسی نرم افزار مدیر سایت و علاقه مند به فناوری اطلاعات و تکنولوژی های نو علاقه مند به وردپرس و جوملا و مدتی افتخار همکاری با انجمن پشتیبانی وردپرس پارسی را نیز داشتم. مهارتهای نرم افزاری • وب : PHP , HTML , Java script , JQuery , asp , CSS & CSS3 , Dreamweaver • برنامه نویسی : Delphi , C ++ , C sharp • بانک اطلاعاتی : SQL Server , MySQL , Oracle • طراحی : Photoshop ورزش های مورد علاقه ام شنا و فوتبال و دوچرخه سواری هستند.

همچنین بخوانید

درس ۲۳ – فریم کردن صفحه

اهداف این درس ۱- ایجاد یک صفحه وب با قالبهای متفاوت ۲- ایجاد اتصال از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *