درس ۲۱ – Meta tag

در این درس مروری بر ۲ نوع meta tag داریم.
این meta tag ها در قسمتهای مختلف سند html ایجاد شده است که مرورگر شما آنها را نشان نمی دهد.انواع زیادی از این meta tag ها داریم که فقط به ۲ نوع از کاربردی ترین انها اشاره میکنیم.
مکانی که این تگ در انجا قرار میگیرد مابین دو تگ < head > و .. < head / > می باشد.
استفاده از تگ Meta refresh برای جلو رفتن یک صفحه
این meta tag به شما این امکان را می دهد که صفحه وب شما بعد از یک عدد اختیاری (بر حسب ثانیه)به نمایش در اید.و سپس به طور اتوماتیک به به صفحه دیگر و یا حتی URL دیگری برود.
تذکر)به عنوان یک طراح صفحات وب باید کوشش کنید که بینندگان سایت شما پیام Site not Found را دیدین نکنند..
شما از طریق ابر متن ها میتوانید در صفحات وب گردش کنیدو به صفحات دیگر هدایت شویدولی با استفاده از Meta tag ها شما میتوانید به طور اتوماتیک چرخش کنید.
۱-صفحه index.html راباز کنید و در آن تغیرات زیر را انجام دهید عددی از ثانیه است که این صفحه بعد ازآن مدت به نمایش در می آید .قبل از انکه به صفحه دیگر با URL دیگر برود.
توجه کنید که تمامی رشته هائی که بعد از CONTENT ظاهرمی شوند باید داخل “” قرار بگیرند. توصیف گر تگ
META تمامی این اعمال سخت را برای درست کردن سایت آموزش از راه دور انجام دادید.حال میخواهید مردم بتوانند آن را از میان میلیونها سایت پیدا کنند.
META TAG در پیدا کردن و شناسائی صفحه شما در هنگام SEARCH کاربران به انها کمک خواهد کرد. به هر حال ما قصد نداریم مطالب پیچیده در ارتباط با موتورهای جستجو گر ایراد کنیم.بعضی برنامه نویسان ماهر کدهائی مینویسندکه این کدها سعی میکنندبسیاری از لینکهای وب را شناسائی کنند. و مقداری اطلاعات راجع به هر صفحه را برگردانندودر DATA BASE متمرکز کنند.کار بران تعدادی لغت توصیفی وارد میکنند اگر سایت شما در DATA BASE موجود باشد به کار بر معرفی خواهد شد.
سایت WWW.MCLI.DIST.MARICOPA.EDU/TUT From www.mcli.dist.maricopa.edu/tut برای سایت فوق بدون داشتن Meta tag موتور جستجو مطالب زیر را می آورد:
Writing HTML /ABOUT/FAQ/ALUMNI/REFRENCES/TAGS/LESSONS/ AUGUST1998/VERSION HISTORY /ABOUT THIS TUTORIAL WRITING HTML WAS CEATED TO HELP TEACHERS CEATING LEARNING…
با وارد کردن Meta tag
نتیجه را بصورت زیر می نویسیم : From:http://www.mcli.dist.marcopa.edu/tut/ More than just an HTML reference,this is a structured approach for learning how to create web pages , designed by specialists in learning at the Maricopa Center for Learning & Instruction قالب html برای اضافه کردن این meta tag بصورت زیر است


اگر در حالت ایجاد یک متن توصیفی هستیدباید توجه داشته باشید که ماکسیمم طول این meta tag نباید بیشتر از۱۰۲۴ کاراکتر باشد.

مروری بر مطالب

۱-برای اینکه صفحه شما به طور اتوماتیک به صفحه دیگر برود چه باید کرد؟
۲-چگونه از تگ meta refresh برای ایجاد ۱۰ ثانیه وقفه و رفتن به صفحه دیگر استفاده میکنید؟
۳- چگونه از Meta tag برای افزایش شانس در پیدا شدن صفحه خود در موتورهای جستجو گر استفاده می کنید

تمرین :

در صفحه خود از این دو نوع meta tag استفاده کنید

درباره مدیر سایت

سعید حسینی هستم کارشناسی مهندسی نرم افزار مدیر سایت و علاقه مند به فناوری اطلاعات و تکنولوژی های نو علاقه مند به وردپرس و جوملا و مدتی افتخار همکاری با انجمن پشتیبانی وردپرس پارسی را نیز داشتم. مهارتهای نرم افزاری • وب : PHP , HTML , Java script , JQuery , asp , CSS & CSS3 , Dreamweaver • برنامه نویسی : Delphi , C ++ , C sharp • بانک اطلاعاتی : SQL Server , MySQL , Oracle • طراحی : Photoshop ورزش های مورد علاقه ام شنا و فوتبال و دوچرخه سواری هستند.

همچنین بخوانید

درس ۲۳ – فریم کردن صفحه

اهداف این درس ۱- ایجاد یک صفحه وب با قالبهای متفاوت ۲- ایجاد اتصال از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *